Oudh - Ödağacı kokulu parfüm notası
             
  Fiyat : 209,90 TL
             
  ML : 35 ml. EDL / EDP : Eau de Toilette
             
       
         
             
   
  Detaylar
 
Ödağacı kokulu eau de toilette. 35 ml içerir.
 

Parfümün içindeki Ödağacı notası; Misk, Sandal Ağacı, Yasemin ve Bergamot notaları ile desteklenmiştir, ancak genel karakteri ile tarifsiz güzellikte ve gizemli topraksı/baharlı ödağacı gibi kokar.

Son yılların en gözde parfüm notasıdır ve gerek ana akım, gerekse niche parfüm markalarının neredeyse hepsi son iki yıl içinde "oudh" notası etrafında şekillenen parfümler lanse etmişlerdir. Bütün sattıklarım içinde naçizane benim de en favori kokumdur. Ödağacı, odunsu kokuların en üst seviyesi olan "kıymetli ağaçlar" (precious woods) serisi içinde değerlendirilir. Yani, bir parfüm tanıtımında"kıymetli ağaçlar" kelimesini gördüğünüzde bilin ki içinde ya sandal ağacı ya da ödağacı mevcuttur. Uluslar arası literatürde "agarwood" veya "aloeswood" olarak da geçer.

İlginç olan,ödağacı sağlıklı halde iken hoş kokmaz ve ona o hoş havayı veren bünyesine nüfuz eden bir tür mantardır. Mantarın enfekte etmesi ile hoş kokuya bürünen bu mucizevi ağaç bu nedenle süre geçip gövdedeki enfeksiyon mature oldukça daha da tatlı kokmaya başlar. Kısaca; en makbul olanı, en uzun süre dinlendirilmiş olanıdır.  


Tek başına odunsu (woody) bir koku olarak kullanılabildiği gibi, "kokucuk" serisi içinde yer alan diğer kokular gibi onlarla kombine olarak, yani başka bir çeşidin üstüne sıkılarak da kullanılabilir.

"kokucuk" serisi, teknik anlamda "akor" tabir edilen ve kompleks bir parfümü oluşturan katmanlardan oluşur. Tek bir notanın kokusunu taşırlar ve bu özellikleri nedeniyle başka kokuların üzerine sıkılmaya uygundurlar.

Ürün fabrikasyon olarak değil, el ile üretilmiştir.
 

Genel olarak "eau de toilette" formundaki kokularda konsantre parfüm miktarı %6-8 arasında değişmesine rağmen, "kokucuk"lar en az %12 parfüm konsantresi içerir; bu nedenle şaşırtıcı derece kalıcıdırlar.
 

Kutusuz olarak şişe ile satılır.

 

 
 
 
Benzer Kokucuklar Yorumlar Arkadaşına Gönder
Yorum yapmak için lütfen Giriş yapınız
    Oudh - Ödağacı kokulu parfüm notası Ürününün 4 adet Yorumu Vardır
    ibucgun - 21.09.2014 11:41:22
   3 yıldız - Beğendim
Özgün çok kararında bir kokusu var, ne bayıyor ne de çok silik. Odunsu kokulardan hoşlanan erkekler tek başına kullanabilirler, gayet de kalıcı.
    vural - 30.03.2015 22:44:00
   3 yıldız - Beğendim
Numune hefiye olarak geldi.O kadar naif ve derin bir koku ki her kokladığınızda size değişik hikayeler anlatıyor.Ayrıca teşekkürler.
    feyzanur - 7.03.2016 17:03:24
   3 yıldız - Beğendim
Odunsu kokulardan başkasıyla mutlu olamayanlar için sandal ağacından sonra kesinlike tavsiye edeceğim ikinci parfüm. Tam kararında, inanılmaz derin misktik bir kokusu var. İkinci kez sipariş ediyorum. Üçüncü siparişimde nasipse tekrar gelip kendilerini öveceğim burada :)
    Gözde - 29.11.2017 02:40:07
   3 yıldız - Beğendim
Bir ağaç gerçekten böyle kokabilir mi? Bu nasıl bir ağaçtır...Üstadın favorisiymiş, numune gelince anladım neden olduğunu. Tek kelime ile mükemmel. Bu bir sandal iki. Kıymetli ağaçlar, gerçekten çok kıymetli kokuları var..
Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Gidecek Mail :
Mesajınız :